Aktualności

Wydawnictwo św. Stanisława BM organizuje w sobotę, 8 lutego, dwa specjalne seanse filmu “Nieplanowane”. Będą one miały miejsce w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 16 i 18:30. Film dozwolony jest od piętnastego roku życia.

W III niedzielę zwykłą, czyli 26 stycznia, obchodzić będziemy w Kościele po raz pierwszy Niedzielę Słowa Bożego. Decyzję taką podjął Ojciec Święty Franciszek. Jak napisał w Liście Apostolskim „Aperuit illis”, ma się ona przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Z tej okazji przed naszą Bazyliką przez cały dzień będzie można zaopatrzyć się w Biblię i inne publikacje, które pomogą nam „zaprzyjaźnić się” z Pismem Świętym.

Zapraszamy na spotkania modlitewne do Kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które czują się związane z Caritas Archidiecezji Krakowskiej: naszych pracowników, współpracowników, wolontariuszy, darczyńców i podopiecznych na obchody uroczystości 30-lecia reaktywacji naszej Caritas, które odbędą się w sobotę 18 stycznia 2020 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

W sobotę będziemy przeżywać uroczystości 30-lecia reaktywacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W każdą drugą sobotę miesiąca 2020 roku, zapraszamy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 11 stycznia, ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, zostanie przyjęty do Krakowskiej Kapituły Katedralnej. Uroczystość rozpocznie się w Katedrze Wawelskiej o godz. 16.30.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od 1 kwietnia 2005 roku trwa nieustanna adoracja Pana Jezusa. Każdego dnia przychodzą do Kaplicy Wieczystej Adoracji ludzie, by trwać na modlitwie. O znaczeniu adoracji w uroczystość Objawienia Pańskiego, mówił Ojciec Święty Franciszek. Powiedział wprost, że kto nie adoruje Pana Jezusa, adoruje własne 'ego”. - Na początku tego roku odkryjmy adorację jako wymóg wiary. Adorować to postawić Pana Boga w centrum, aby nie koncentrować się już na sobie, to nadać sprawom właściwy porządek, stawiając Boga na pierwszym miejscu – mówił Franciszek.

O. dr Kazimierz Szymczycha, misjonarz, werbista, sekretarz KEP do spraw misji, przewodniczył w Uroczystość Objawienia Pańskiego Mszy św. w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Jak trzej monarchowie pokłońmy się Chrystusowi i innych do Niego prowadźmy – powiedział. Eucharystię transmitowała TVP1.