• Przeżywając XIV Dzień Papieski uświadamiamy sobie, że najważniejszym powołaniem jest dążenie do świętości. Modlitwą i ofiarą otaczamy młodzież, zwłaszcza Dzieło Nowego Tysiąclecia, by budowała swoją przyszłość na solidnym fundamencie Bożych przykazań.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  • We wtorek (14.X.) wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
  • W środę (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W czwartek (16. X.) przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem 36 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (18. X.). święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy oraz służby zdrowia. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się spotkanie w kaplicy klasztornej o godz. 1500. Szczegółowy plan spotkania na plakatach. Z tej racji Msza św. o godz. 1700 będzie przeniesiona do kaplicy Męki Pańskiej. Przeżywając trzecią sobotę miesiąca otoczmy także modlitwą wszystkich misjonarzy.
  • Balsam Miłosierdzia jest jeszcze do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą, systematyczną pracą nad sobą oraz wytrwałą modlitwą o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowania Balsamu oraz na stacje Drogi krzyżowej do Bazyliki, by mogły powstać na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata. Niech Maryja – Królowa Różańca świętego wyprasza nam łaskę żywej wiary w naszym dorastaniu do świętości.