• Dziś rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W epoce bolesnych podziałów na tle religijnym i kulturowym tak ważna jest troska Jezusa z Wieczernika, „abyśmy stanowili jedno”!

  • W poniedziałek (19. I.) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
  • We wtorek (20. I.) wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika.
  • W środę (21. I.) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jej opiece polecajmy wszystkie Babcie, w dniu ich święta. Obrońcy życia zapraszają chętnych na spotkanie do auli Jana Pawła II, gdzie będą wyświetlone 2 filmy pro-life: "Trzeci wyjątek" oraz "Wszystkie kontynenty za życiem". Msza święta w Bazylice o godz. 1800 w intencji ratowania życia człowieka oraz wyproszenia Miłosierdzia Bożego za grzechy przeciw życiu.
  • W czwartek (22.I.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700, zaś od godz. 1900 comiesięczne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży. Przewodnim motywem są słowa: Jest KTOŚ, kto kocha. Jest KTOŚ, kto tęskni. Jest KTOŚ, kto zawsze czeka… na CIEBIE!
  • W piątek (23.I.) wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i dwunastu Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (24.I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który jest patronem dziennikarzy.
  • Za tydzień (25.I.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.
  • W najbliższą niedzielę (25.I.) o godz. 1600 w auli Jana Pawła II odbędzie się ciekawy koncert kolęd w wykonaniu chórów i orkiestr dętych zrzeszonych w małopolskim oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Zapraszamy!
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny, a także pięknych kaplic w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą, systematyczną pracą nad sobą oraz wytrwałą modlitwą o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.