Peregrynacja kopii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z krakowskich Łagiewnik rozpocznie się w diecezji bielsko-żywieckiej 20 września 2015 roku o godzinie 15.00 w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Zakończy się 19 czerwca 2016 roku. Wraz z towarzyszącymi mu relikwiami św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny obraz będzie nawiedzał kolejne wspólnoty parafialne diecezji. Wędrówka ta – jak zaznacza bp Pindel – będzie miała szczególny charakter, gdyż w czasie jej trwania, 8 grudnia br. rozpocznie się ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Nawiedzeniu diecezji przez obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” towarzyszyć będzie hasło „Miłosierni jak Ojciec”, które zaproponował Ojciec Święty na czas przeżywania przez Kościół Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Bp Pindel nawiązując do tego hasła, wezwał do odkrywania wyjątkowości tego wezwania – „zachęcającego, by wierzący upodobnili się do Boga, stając się miłosiernymi jak On, przede wszystkim poprzez miłość wobec tych, których uznaje się za niewdzięcznych i złych”.

Biskup zaapelował także do otwarcia się na dary „przygotowane dla nas na czas peregrynacji”. „Bądźmy otwarci i wrażliwi na łaskę, która będzie nas dotykać w czasie przygotowań i samego nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszych parafiach” – napisał w liście pasterskim. „Nie zapominajmy o ludziach, którzy nie odnajdują w swoim sercu pragnienia zmiłowania się Boga nad nimi. Potrzebują oni naszej modlitwy, świadectwa i zachęty” – dodał, prosząc duszpasterzy, by dołożyli wszelkich starań, by orędzie o Bożym Miłosierdziu dotarło do najbiedniejszych i zagubionych. „By poranieni przez życie, zrażeni do Kościoła, uzależnieni i związani przez grzech odnaleźli drogę do Tego, który przebacza i uzdrawia, podnosi i pociesza, a przede wszystkim nigdy się nie zniechęca, nawet wtedy, gdy natrafia na zamknięcie i opór ludzkiego serca” – podkreślił.

„Nie bójmy się prosić Jezusa o wiele” – zachęcił na koniec w nawiązaniu do słów św. s. Faustyny zapisanych w „Dzienniczku”.

14 września 2011 roku kopię cudownego obrazu Pana Jezusa pobłogosławił papież Benedykt XVI i od 16 października tegoż roku obraz zaczął wędrować po archidiecezji krakowskiej. W tym czasie odwiedził parafie, domy zakonne, szkoły, był także w więzieniach. We wrześniu 2014 roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu w diecezji tarnowskiej. Zakończyła się ona 14 czerwca br.

• Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego


Terminarz Peregrynacji
w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

20.09.2015 – Cieszyn, Św. Marii Magdaleny (początek o godzinie 15.00)

21.09.2015 – Cieszyn, Św. Jerzego

22.09.2015 – Cieszyn, Św. Elżbiety

23.09.2015 – Cieszyn Mnisztwo, Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24.09.2015 – Cieszyn Krasna, Najświętszego Serca Pana Jezusa

25.09.2015 – Cieszyn Bobrek, Imienia Najświętszej Maryi Panny

26.09.2015 – Cieszyn Pastwiska, Opatrzności Bożej

27.09.2015 – Hażlach, Św. Bartłomieja

28.09.2015 – Ogrodzona, Św. Mateusza

29.09.2015 – Kaczyce, Podwyższenia Krzyża Świętego

30.09.2015 – Pogwizdów, Św. Jana Nepomucena

01.10.2015 – Zamarski, Św. Rocha

02.10.2015 – Puńców, Św. Jerzego

03.10.2015 – Leszna Górna, Św. Marcina

04.10.2015 – Goleszów, Św. Michała Archanioła

05.10.2015 – Ustroń Nierodzim, Św. Anny

06.10.2015 – Ustroń Lipowiec, Podwyższenia Krzyża Świętego

07.10.2015 – Ustroń Hermanice, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

08.10.2015 – Ustroń Zawodzie, Św. Brata Alberta

09.10.2015 – Ustroń, Św. Klemensa

10.10.2015 – Ustroń Polana, Dobrego Pasterza

11.10.2015 – Wisła Nowa Osada, Św. Pawła od Krzyża

12.10.2015 – Wisła, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

13.10.2015 – Wisła Głębce, Znalezienia Krzyża Świętego

14.10.2015 – Stecówka, Matki Bożej Fatimskiej

15.10.2015 – Kubalonka, Podwyższenia Krzyża Świętego

16.10.2015 – Istebna, Dobrego Pasterza

17.10.2015 – Jaworzynka, Świętych Apostołów Piotra i Pawła

18.10.2015 – Trzycatek, Matki Bożej Frydeckiej

19.10.2015 – Koniaków, Św. Bartłomieja

20.10.2015 – Zwardoń, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

21.10.2015 – Laliki, Zesłania Ducha Świętego

22.10.2015 – Kamesznica, Najświętszego Imienia Maryi

23.10.2015 – Milówka, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

24.10.2015 – Kiczora-Nieledwia, Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Floriana

25.10.2015 – Sól, Najświętszego Serca Pana Jezusa

26.10.2015 – Soblówka, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

27.10.2015 – Ujsoły, Św. Józefa

28.10.2015 – Rajcza, Św. Wawrzyńca DM i Św. Kazimierza Królewicza

29.10.2015 – Rycerka Górna, Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

od 29.10.2015 wieczorem do 4.11.2015 wieczorem – Rycerka Górna, dom rekolekcyjny Michael

 

04.11.2015 – Przyłęków, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

05.11.2015 – Korbielów, Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów

06.11.2015 – Krzyżowa, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

07.11.2015 – Jeleśnia, Św. Wojciecha

08.11.2015 – Koszarawa Bystra, Stygmatów Św. Franciszka

09.11.2015 – Koszarawa, Św. Karola Boromeusza

10.11.2015 – Przyborów, Św. Jadwigi Królowej

11.11.2015 – Sopotnia Wielka, Matki Bożej Nieustającej Pomocy

12.11.2015 – Sopotnia Mała, Św. Jana Chrzciciela

13.11.2015 – Pewel Wielka, Św. Maksymiliana Kolbego

14.11.2015 – Pewel Ślemieńska, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

15.11.2015 – Pewel Mała, Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.11.2015 – Juszczyna, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

17.11.2015 – Wieprz k. Żywca, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

18.11.2015 – Żabnica, Matki Bożej Częstochowskiej

19.11.2015 – Cisiec, Św. Maksymiliana Kolbego

20.11.2015 – Cięcina, Św. Katarzyny

21.11.2015 – Przybędza, Matki Bożej Częstochowskiej

22.11.2015 – Radziechowy, Św. Marcina

23.11.2015 – Ostre-Twardorzeczka, Matki Bożej Różańcowej

24.11.2015 – Słotwina, Najświętszego Serca Pana Jezusa

25.11.2015 – Lipowa, Św. Bartłomieja

26.11.2015 – Leśna, Św. Michała Archanioła

27.11.2015 – Trzebinia, Matki Bożej Różańcowej

28.11.2015 – Świnna, Matki Bożej Nieustającej Pomocy

29.11.2015 – Żywiec Sporysz, Chrystusa Króla

30.11.2015 – Żywiec Zabłocie, Św. Floriana

01.12.2015 – Żywiec Moszczanica, Miłosierdzia Bożego

02.12.2015 – Rychwałd, Św. Mikołaja

03.12.2015 – Gilowice, Św. Andrzeja

04.12.2015 – Łękawica, Św. Michała Archanioła

05.12.2015 – Żywiec Oczków, Św. Maksymiliana Kolbego

06.12.2015 – Żywiec, konkatedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

07.12.2015 – Zarzecze, Wszystkich Świętych

08.12.2015 – Pietrzykowice, Najświętszego Serca Pana Jezusa

09.12.2015 – Łodygowice Górne, Św. Stanisława BM

10.12.2015 – Łodygowice Dolne, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

11.12.2015 – Kalna, Św. Antoniego

12.12.2015 – Godziszka, Matki Bożej Szkaplerznej

13.12.2015 – Rajsko, Przenajświętszej Trójcy

14.12.2015 – Przecieszyn, Matki Bożej Częstochowskiej

15.12.2015 – Brzeszcze, Św. Urbana

16.12.2015 – Jawiszowice-Osiedle Brzeszcze, Matki Bożej Bolesnej

17.12.2015 – Jawiszowice, Św. Marcina

18.12.2015 – Bielany, Św. Macieja Apostoła

                                         

od 19.12.2015 wieczorem do 19.01.2016 wieczorem – Wilkowice, siostry Córki Bożej Miłości

 

19.01.2016 – Bystra Krakowska, Najdroższej Krwi Pana Jezusa

20.01.2016 – Meszna, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

21.01.2016 – Szczyrk, Św. Jakuba

22.01.2016 – Buczkowice, Przemienienia Pańskiego

23.01.2016 – Rybarzowice, Matki Bożej Pocieszenia

24.01.2016 – Wilkowice, Św. Michała Archanioła

25.01.2016 – Dankowice, Św. Wojciecha

26.01.2016 – Kaniów, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

27.01.2016 – Bestwinka, Św. Sebastiana

28.01.2016 – Bestwina, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

29.01.2016 – Janowice, Św. Józefa Robotnika

30.01.2016 – Stara Wieś, Podwyższenia Krzyża Świętego

31.01.2016 – Pisarzowice, Św. Marcina

 

od 01.02.2016 wieczorem do 03.02.2016 wieczorem – Kęty, siostry zmartwychwstanki

 

03.02.2016 – Hecznarowice, Św. Urbana

04.02.2016 – Wilamowice, Przenajświętszej Trójcy

05.02.2016 – Rzyki, Św. Jakuba Apostoła

06.02.2016 – Sułkowice Bolęcina, Św. Jana Chrzciciela

07.02.2016 – Targanice, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

08.02.2016 – Sułkowice Łęg, Miłosierdzia Bożego  

09.02.2016 – Roczyny, Św. Urbana

10.02.2016 – Andrychów, Św. Macieja Apostoła

11.02.2016 – Andrychów, Św. Stanisława BM

12.02.2016 – Zagórnik, Świętych Bartłomieja i Łukasza

13.02.2016 – Inwałd, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

14.02.2016 – Wieprz k. Andrychowa, Wszystkich Świętych

15.02.2016 – Nidek, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

16.02.2016 – Gierałtowice, Św. Marcina

17.02.2016 – Głębowice, Matki Bożej Szkaplerznej

18.02.2016 – Osiek Górny, Św. Stanisława BM

19.02.2016 – Osiek, Św. Andrzeja Apostoła

20.02.2016 – Polanka Górna, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

21.02.2016 – Polanka Wielka, Św. Mikołaja

22.02.2016 – Włosienica, Św. Michała Archanioła

23.02.2016 – Poręba Wielka, Św. Bartłomieja

24.02.2016 – Grojec, Św. Wawrzyńca DM

25.02.2016 – Malec, Św. Jana Kantego

26.02.2016 – Witkowice, Św. Michała Archanioła

27.02.2016 – Nowa Wieś, Św. Maksymiliana Kolbego

28.02.2016 – Bulowice, Św. Wojciecha

29.02.2016 – Kęty Podlesie, Najdroższej Krwi Pana Jezusa

01.03.2016 – Bujaków, Podwyższenia Krzyża Świętego

02.03.2016 – Kobiernice, Św. Urbana

03.03.2016 – Czernichów, Matki Bożej Częstochowskiej

04.03.2016 – Międzybrodzie Żywieckie, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy

05.03.2016 – Międzybrodzie Bialskie, Św. Marii Magdaleny

06.03.2016 – Porąbka, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

07.03.2016 – Czaniec, Św. Bartłomieja

08.03.2016 – Kęty, Świętych Małgorzaty i Katarzyny

09.03.2016 – Kęty Osiedle, Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.03.2016 – Oświęcim, Miłosierdzia Bożego

11.03.2016 – Oświęcim, Św. Maksymiliana, męczennika

12.03.2016 – Oświęcim, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

13.03.2016 – Oświęcim, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

14.03.2016 – Oświęcim, Św. Józefa

15.03.2016 – Oświęcim Brzezinka, Matki Bożej Królowej Polski

16.03.2016 – Harmęże, Matki Bożej Niepokalanej

 

Od 17.03.2016 wieczorem do 01.04.2016 wieczorem – Harmęże, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego

 

01.04.2016 – Zabrzeg, Św. Józefa

02.04.2016 – Miliardowice, Miłosierdzia Bożego

03.04.2016 – Ligota, Opatrzności Bożej

04.04.2016 – Bronów, Najświętszego Serca Pana Jezusa

05.04.2016 – Czechowice-Dziedzice Podraj, Św. Stanisława BM

06.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Św. Barbary

07.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

08.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

09.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Św. Andrzeja Boboli

10.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Św. Maksymiliana Kolbego

11.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Św. Katarzyny

12.04.2016 – Czechowice-Dziedzice, Jezusa Chrystusa Odkupiciela

13.04.2016 – Grodziec, Św. Bartłomieja

14.04.2016 – Bielowicko, Św. Wawrzyńca DM

15.04.2016 – Rudzica, Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

16.04.2016 – Jasienica, Św. Jerzego

17.04.2016 – Biery, Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.04.2016 – Jaworze, Opatrzności Bożej

19.04.2016 – Międzyrzecze, Św. Marcina

20.04.2016 – Mazańcowice, Św. Marii Magdaleny

21.04.2016 – Kozy Gaje, Ducha Świętego

22.04.2016 – Kozy, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

23.04.2016 – Małe Kozy, Najświętszej Rodziny

24.04.2016 – Bielsko-Biała Lipnik, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

25.04.2016 – Bielsko-Biała Mikuszowice Krakowskie, Św. Barbary

26.04.2016 – Bielsko-Biała Straconka, Matki Bożej Pocieszenia

27.04.2016 – Bielsko-Biała Leszczyny, Chrystusa Króla

28.04.2016 – Bielsko-Biała Złote Łany, Św. Józefa

29.04.2016 – Bielsko-Biała Hałcnów, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

30.04.2016 – Bielsko-Biała, Opatrzności Bożej

 

Od 01.05.2016 wieczorem do 04.05.2016 wieczorem – Bielsko-Biała Hałcnów, siostry serafitki

 

04.05.2016 – Marklowice Górne, Św. Jozafata Kuncewicza

05.05.2016 – Zebrzydowice, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

06.05.2016 – Kończyce Małe, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

07.05.2016 – Kończyce Wielkie, Św. Michała Archanioła

08.05.2016 – Pruchna, Św. Anny

09.05.2016 – Bąków, Miłosierdzia Bożego

10.05.2016 – Strumień, Św. Barbary

11.05.2016 – Zabłocie, Matki Bożej Różańcowej

12.05.2016 – Chybie, Chrystusa Króla

13.05.2016 – Zaborze, Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

14.05.2016 – Drogomyśl, Matki Bożej Częstochowskiej

15.05.2016 – Ochaby, Św. Marcina

16.05.2016 – Dębowiec, Św. Małgorzaty

17.05.2016 – Simoradz, Św. Jakuba Apostoła

18.05.2016 – Skoczów, Świętych Apostołów Piotra i Pawła

19.05.2016 – Skoczów, Znalezienia Krzyża Świętego

20.05.2016 – Skoczów-Górny Bór, Matki Bożej Różańcowej

21.05.2016 – Brenna, Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

22.05.2016 – Brenna Leśnica, Św. Jana Nepomucena

23.05.2016 – Górki Wielkie, Św. Jana Sarkandra

 

Od 24.05.2016 wieczorem do 29.05.2016 wieczorem – Górki Wielkie, oo. franciszkanie

 

29.05.2016 – Górki Wielkie, Wszystkich Świętych

30.05.2016 – Pierściec, Św. Mikołaja

31.05.2016 – Pogórze, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

01.06.2016 – Bielsko-Biała Wapienica, Św. Franciszka z Asyżu

02.06.2016 – Bielsko-Biała Osiedle Karpackie, Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka

03.06.2016 – Bielsko-Biała, Św. Stanisława BM

 

Od 04.06.2016 wieczorem do 05.06.2016 wieczorem – Bielsko-Biała, siostry redemptorystki

 

05.06.2016 – Bielsko-Biała Aleksandrowice, Św. Maksymiliana Kolbego

06.06.2016 – Bielsko-Biała Kamienica, Św. Małgorzaty

07.06.2016 – Bielsko-Biała, Św. Paweł

08.06.2016 – Bielsko-Biała, Św. Andrzeja Boboli

09.06.2016 – Bielsko-Biała Mikuszowice Śląskie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata

10.06.2016 – Bystra Śląska, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

11.06.2016 – Bielsko-Biała Obszary, Matki Bożej Fatimskiej

12.06.2016 – Bielsko-Biała Komorowice, Św. Jana Chrzciciela

13.06.2016 – Bielsko-Biała, Św. Brata Alberta

14.06.2016 – Bielsko-Biała, klasztor Sióstr Córek Bożej Miłości (ul. Żywiecka)

15.06.2016 – Bielsko-Biała, Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.06.2016 – Bielsko-Biała, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

17.06.2016 – Bielsko-Biała, Przenajświętszej Trójcy

18.06.2016 – Bielsko-Biała, katedra Św. Mikołaja

Źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka