• Dziś przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny (MB Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które w tym roku będą przeżywać 150 rocznicę swego powstania. O godz. 1630 Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi dziś Mszę św. w Bazylice dla młodzieży włoskiej z Ruchu Communione e Liberazione, udającej się na Pieszą Pielgrzymkę z Krakowa na Jasną Górę.
  • W poniedziałek (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.
  • W środę (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  • W czwartek (9. VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Jej figura od roku umieszczona jest w kaplicy Krzyża Świętego w dolnej części Bazyliki. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (11.VIII.) św. Klary, dziewicy. Przez jej wstawiennictwo będziemy prosić Boga o szacunek dla ludzkiego życia podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszy św. w Bazylice sprawowanej w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.
  • W najbliższą niedzielę (12.VIII.) po Mszy świętej o godz. 1520 odbędzie się w naszej Bazylice koncert kanadyjskiego chóru Stella Maris. W programie koncertu – sakralna literatura chóralna. Po koncercie zbierane będą datki na budowę organów piszczałkowych dla Bazyliki.
  • Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu powstały witraże, symbolizujące wody potężnego oceanu, z którego wyłania się świątynia Bożego Miłosierdzia jako „arka ocalenia” dla współczesnego świata. Mówił o tym przed 10 laty bł. Jan Paweł II uświadamiając nam, że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”!
  • Wszystkie sprawy naszych rodzin, parafii oraz troskę o trzeźwość w naszej Ojczyźnie polecajmy Miłosiernemu Bogu w chwili osobistej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca. Niech w radościach i trudach nowego tygodnia towarzyszy nam Boże błogosławieństwo!