• Trwamy w atmosferze dziękczynienia za dar konsekracji Bazyliki oraz zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał przed 10 laty bł. Jan Paweł II. Mówił wtedy do nas: „Trzeba, aby wołanie o Boże miłosierdzie płynęło z głębi serc ludzkich, pełnych cierpienia, niepokoju i zwątpienia, poszukujących niezawodnego źródła nadziei.” Odnajdujemy to niezawodne, Boże źródło nadziei, u kratek konfesjonału i u stóp ołtarza.
  • Dlatego wdzięczną modlitwą otaczamy fundatorów, budowniczych, a także posługujących tu kapłanów, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz wszystkich Pielgrzymów, którzy przyczyniają się nadal do rozbudowy tego Sanktuarium. Zapraszamy na kolejne, zaplanowane na dziś koncerty, zwłaszcza „Miłosierdzie Boże muzyce” o godz. 1700, a także wieczorny Apel z Matką Bożą Miłosierdzia o godz. 2100 oraz specjalny pokaz światło-dźwięk pt. „Przychodzę do ciebie, Faustyno”. Szczegółowy program Jubileuszu jest umieszczony na plakatach oraz w Internecie.
  • Zachęcamy też do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy, związane z przeżywanym Jubileuszem oraz tekst Aktu zawierzenia w 10 językach świata. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa oraz kaplica Wieczystej Adoracji.
  • W poniedziałek (20.VIII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła.
  • We wtorek (21.VIII.) wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • W środę (22. VIII.) wspomnienie NMP Królowej.
  • W czwartek (23.VIII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (24.VIII.) święto św. Bartłomieja Apostoła. Msza św. dla chorych transmitowana z Centrum Jana Pawła II przez TV Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (25.VIII.) przypada 107 rocznica urodzin Heleny Kowalskiej, która przez całkowite zaufanie Panu Jezusowi stała się dla całego świata Apostołką Bożego Miłosierdzia. 
  • Niech w dalszym przeżywaniu Jubileuszu towarzyszą nam słowa Papieża Miłosierdzia, który podczas kanonizacji Siostry Faustyny na przełomie tysiącleci mówił: „Trzeba, aby ludzkość pozwoliła się ogarnąć i przeniknąć Duchowi Świętemu, którego daje jej zmartwychwstały Chrystus. To Duch leczy rany serca, obala mury odgradzające nas od Boga i od siebie nawzajem, pozwala znów cieszyć się miłością Ojca i zarazem braterską jednością.”