• Przeżywając wspomnienie Matki Bożej Różańcowej uświadamiamy sobie, że Jezus Miłosierny wraz ze swoją Matką pragnie być obecny we wszystkich tajemnicach naszego życia.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (9. X.) wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W czwartek (11. X.) wspomnienie bł. Jana XXIII, papieża. W tym dniu przypada 50 rocznica zwołania Soboru Watykańskiego oraz 20 rocznica ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego. W całym Kościele rozpocznie się Rok Wiary, która ma kształtować w duchu Ewangelii nasze myślenie i działanie. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700
  • W piątek (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła trędowatych. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV Kraków o godz. 17.
  • W sobotę (13. X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.
  • W przyszłą niedzielę (14. X.) przypada XII Dzień Papieski, dlatego Mszy świętej w Bazylice o godz. 1030, transmitowanej przez TVP-1, będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce - abp Celestino Migliore. 
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz tekst Aktu zawierzenia w 10 językach świata. Jest także dostępna wieża widokowa.
  • Rozpoczynający się dzisiaj 68. Tydzień Miłosierdzia będziemy przeżywać w tym roku pod hasłem: Kościół domem miłosierdzia. Niech także dzisiejsze nawiedzenie kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca pomoże nam znaleźć sposób skutecznej posługi miłosierdzia względem osób chorych, osamotnionych, pozbawionych nadziei i tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego i ludzkiego wsparcia.