• Kolejny Dzień Papieski wzywa nas do autentycznej troski o każdą rodzinę, a zarazem jest zaproszeniem do pogłębienia wiary, która jest fundamentem duchowego rozwoju każdego z nas. Wdzięczną modlitwą otaczamy nauczycieli i wychowawców, zaś w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia chcemy duchowo i materialnie wesprzeć młodzież z ubogich rodzin, by mogła podejmować dalszą naukę i rozwijać otrzymane od Boga talenty.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • We wtorek (16. X.) przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem 34 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie. Będziemy prosić Boga o rychłą kanonizację Jana Pawła II oraz trwałe owoce jego pontyfikatu.
  • W środę (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek (18.X.) święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy oraz służby zdrowia. W tym dniu polecajmy szczególnej opiece Jezusa Miłosiernego Siostrę Łukaszę, przełożoną tutejszego klasztoru. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (19.X.) wspomnienie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700. W tym dniu na stadionie Cracovii rozpocznie się Ewangelizacja Krakowa, dlatego zachęcamy wszystkich do zapoznania się z programem tego ważnego wydarzenia i włączenia się na miarę swoich możliwości.
  • W sobotę (20.X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana - głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Jego szczególnej opiece polecajmy profesorów i studentów naszej Ojczyzny. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy też w modlitwie o posłudze wszystkich misjonarzy.
  • W przyszłą niedzielę (21. X.) na godz. 1200 przybędą w Pielgrzymce strażacy całej Małopolski, by wypraszać Boże dary podczas Mszy świętej w Bazylice, pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego z Rzeszowa. Na Godzinę Miłosierdzia zgromadzą się w Bazylice wszyscy uczestnicy Ewangelizacji Krakowa. Uroczystej Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!