• W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych chcemy Bogu dziękować za tych duchowych przewodników na drogach wary, nadziei i miłości, którzy nam ukazują najważniejszy cel ludzkiego życia, jakim jest uczciwe życie i osiągnięcie szczęścia wiecznego. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. O godz. 14 rozpoczną się w kaplicy klasztornej modlitwy za zmarłych, a bezpośrednio po nich wyruszy procesja różańcowa na cmentarz zakonny. We wspólnym błaganiu będziemy polecać Miłosiernemu Bogu również zmarłych dobroczyńców naszego Sanktuarium.
  • Wraz ze Wszystkimi Świętymi chcemy wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które dziś przeżywa 150 rocznicę swego powstania i apostolskiej działalności w Polsce oraz wielu krajach świata. Dziękujemy Miłosiernemu Panu za kolejne pokolenia Sióstr, począwszy od Założycielki – Matki Teresy Ewy Potockiej, poprzez świadectwo życia św. Siostry Faustyny oraz tak wiele wspólnot, które poprzez czyny miłosierdzia, słowo i wytrwałą modlitwę służą Kościołowi, by stawał się Domem także dla tych, którzy się zagubili duchowo i moralnie. Prosimy również Boga o dalsze powołania do tego Zgromadzenia, by Boże Miłosierdzie mogło docierać do wszystkich zakątków współczesnego świata.  
  • Jutro (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w kaplicy klasztornej o godz.: 630, 830, 17 i 19 (z racji I piątku miesiąca), zaś w Bazylice o godz: 9, 10, 11, 12, 1330, 1520 i 18. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV Kraków o godz. 17. Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się również według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie.
  • Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • W sobotę (3. XI.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 2000. Na modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia zapraszamy od godz. 2100.
  • Niech dzisiejsza uroczystość i spotkanie ze Świętymi umocni nas na drodze żywej wiary, ufnej nadziei oraz szczerej miłości względem Boga i wobec siebie nawzajem.