• Wspominając dziś św. Karola Boromeusza, który patronował Karolowi Wojtyle od najmłodszych lat, dziękujemy Panu Bogu za naszych świętych Patronów, którzy nas prowadzą drogami wiary i miłości.
  • W atmosferze listopadowej zadumy wdzięczną modlitwą towarzyszymy tym, którzy już od nas odeszli i czekają na naszą duchową pomoc. Wierni, którzy w tych dniach (do 8 listopada) pobożnie nawiedzą cmentarz  i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Od dwóch tygodni działa telewizja internetowa, która transmituje z Bazyliki Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą w każdą niedzielę od godz. 1500, zaś od poniedziałku do soboty transmituje Mszę świętą o godz. 1800. Wszystkie szczegóły transmisji internetowej na stronie: www.milosierdzie.pl
  • W czwartek (8. XI.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700
  • W piątek (9. XI.) rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 17.
  • W sobotę (10.XI.) św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. Będzie także  możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.  
  • Nasz sanktuaryjny chór Musica ex anima ogłasza nabór do wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych. Informacja u naszego Organisty i na stronie internetowej musicaexanima.pl
  • Wyrażamy wdzięczność tym Pielgrzymom, którzy duchowo oraz materialnie wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Wszystkie ich radości i troski polecamy dobremu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca jest sprawowana w ich intencji Ofiara Mszy świętej.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • W chwili wspólnej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Bogu wszystkie intencje, z którymi tu przybyliśmy, prosząc także o radość wieczną dla zmarłych fundatorów i ofiarodawców tego Sanktuarium.