• Przeżywając IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, chcemy modlitwą i ofiarą serca wesprzeć chrześcijan w Egipcie, gdzie 12 mln cierpi prześladowania, chrześcijanie żyją na wysypiskach śmierci, a ich świątynie są wciąż dewastowane. Świętując dziś Dzień Niepodległości chcemy także Bogu dziękować za odzyskany dar wolności, prosząc wraz ze św. Marcinem o wrażliwe oczy i serca, byśmy umieli troszczyć się również o bliźnich.
  • Z myślą o chorych i cierpiących już od trzech tygodni działa telewizja internetowa, która transmituje z Bazyliki Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą w każdą niedzielę od godz. 1500, zaś od poniedziałku do soboty Mszę świętą o godz. 1800. Wszystkie szczegóły transmisji internetowej na stronie: www.milosierdzie.pl
  • Radujemy się z faktu, że Bazylika Bożego Miłosierdzia jest jedną z tych świątyń, w których w ramach Roku Wiary można uzyskać odpust zupełny. Dekret Księdza Kardynała w tej sprawie wraz z warunkami uzyskania łaski odpustu jest wywieszony w gablotach oraz umieszczony w Internecie.
  • W poniedziałek (12.XI.) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • We wtorek (13. XI.) wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  • W czwartek (15.XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z okazji sympozjum Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Polsce zapraszamy na modlitewne czuwanie, które będzie prowadzone w Bazylice od godz. 1900 przez zespół Mocni w Duchu. Szczegóły na plakatach.
  • W piątek (16.XI.) przypada wspomnienie MB Miłosierdzia (Ostrobramskiej), którą w sposób szczególny czcimy w naszym Sanktuarium. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium będzie odprawiona w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Na godz. 1900 przybędą kapłani dekanatów krakowskich, by wspólnie wypraszać potrzebne łaski na czas zbliżającej się Peregrynacji.
  • W sobotę (17.XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Z racji trzeciej soboty miesiąca serdeczną modlitwą będziemy wspierać posługę wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a nade wszystko kaplica Wieczystej Adoracji.