Biuro Informacji i Promocji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na pokaz niezwykłego filmu The Human Experience.

Film The Human Experience przedstawia historię dwóch młodych Amerykanów, którzy po zamachach na World Trade Center zaczynają poszukiwać odpowiedzi na pytania o sens ludzkiego życia. Dokument przedstawia ich podróże, w czasie których poznają środowisko bezdomnych w Nowym Jorku, żyją wśród sierot i niepełnosprawnych w Peru, opiekują się chorymi na AIDS w Ghanie. Wyprawa ta zmienia ich całe życie i sposób postrzegania świata. Poznają znaczenie godności człowieka, jego siły i odporności ludzkiego ducha. W filmie wypowiadają się zwykli mieszkańcy Ameryki czy Afryki oraz największe gwiazdy i ludzie naszych czasów.

Autorzy organizowali pokazy filmu w 94 miastach w 17 krajach świata w wielu miejscach, w tym na największych uczelniach, takich jak Yale University, Princeton, Dartmouth College. W sumie obejrzało go ponad milion widzów, zyskał przychylność recenzentów i otrzymał 27 nagród (m.in. pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Pawła II na Florydzie w 2009 r. oraz nagrody za najlepszy film dokumentalny na festiwalach w Nowym Jorku, Atlancie, Los Angeles, Meksyku, Toronto, Rzymie, Tel Avivie i wielu innych).

Teraz Uniwersytet Papieski organizuje pierwszy pokaz tego niezwykłego dokumentu w Krakowie.

Odbędzie się on w czwartek 29 listopada 2012 roku o godz. 19.00 w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Po seansie odbędzie się wirtualne spotkanie z twórcami filmu i rozmowa na jego temat.

Bilety na pokaz w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Informacji i Promocji UPJPII przy ul. Kanoniczej 9, w pok. 207.

Szczegółowe informacje:
Krzysztof Mleczko
tel. 12 370 86 71, 519 323 356
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.