• W ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata, który pragnie być Panem i Królem naszych serc. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Dziś przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedlickiej).
  • Bazylika Bożego Miłosierdzia jest jedną z tych świątyń, w których w ramach Roku Wiary można uzyskać odpust zupełny. Dekret Księdza Kardynała w tej sprawie wraz z warunkami uzyskania łaski odpustu jest wywieszony w gablotach oraz umieszczony w Internecie.
  • W środę (28.XI.) przypada dzień imienin o. Zdzisława Wietrzaka SI, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (29. XI.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. W tym dniu o godz. 1900 odbędzie się w auli Jana Pawła II projekcja ciekawego filmu pt. The human experience. Szczegóły podane są na plakatach oraz na stronie internetowej Uniwersytetu Papieskiego JPII oraz Sanktuarium.
  • W piątek (30.XI.) święto św. Andrzeja, Apostoła. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (1.XII.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 2000. Na modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia zapraszamy od godz. 2100.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny oraz całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam trwać wiernie przy Chrystusie, by Jego Królestwo prawdy, przebaczenia i miłości znajdowało godne miejsce w naszych rodzinach oraz w sercu każdego z nas.