• Nowy rok kościelny, który dziś rozpoczynamy, będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Jest to dla nas wezwanie do tego, by dorastać do chrześcijańskiego świadectwa, które jest tak istotne w trudzie przekazywania wiary młodemu pokoleniu.
  • W tym duchu pielgrzymują dziś do Łagiewnik przedsiębiorcy i pracodawcy, którym towarzyszy hasło: „Poznaj swoją godność, chrześcijaninie”. Mszy świętej o godz. 1030 w ramach IX już Pielgrzymki przewodniczy Ks. kard. Stanisław Nagy, a szczegółowy program umieszczony jest na plakatach.
  • W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630.
  • We wtorek (4.XII.) wspomnienie św. Barbary, która jest patronką górników.
  • W czwartek (6.XII.) wspomnienie św. Mikołaja, bpa, który nam przypomina o potrzebie miłosierdzia i życzliwości wobec siebie nawzajem. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Od czwartku do soboty odbędą się w naszym Sanktuarium VI Ogólnopolskie Adwentowe Dni Skupienia organizowane przez Civitas Christiana. Program szczegółowy jest umieszczony na plakatach.
  • W piątek (7.XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na wyjątkowy charakter tego święta Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP będą w kaplicy klasztornej o godz. 1200 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 1900. Msze święte w Bazylice o godz.: 9, 10, 11, 12, 1330, 1520 i 18. Wszystkich obrońców życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę święta sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, podczas której będzie także możliwość podjęcia Duchowej adopcji. W tym dniu odbędzie się również spotkanie Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia oraz Dzień skupienia kapłanów naszego Dekanatu.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech nawiedzenie kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca pomaga nam wzrastać duchowo poprzez kolejne dni Adwentu, byśmy przez świadectwo chrześcijańskiego życia stawali się prawdziwie solą ziemi.