• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Jezus - Syn Boży przychodząc na ziemię pragnie zamieszkać w sercu każdego z nas. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, dlatego św. Paweł Apostoł zachęca nas, byśmy w każdej sprawie nasze prośby przedstawiali Panu Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem.
  • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • Msze święte roratnie są odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630.
  • W czwartek (20.XII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21.XII.) św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła. Msza św. dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Serdecznie dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.
  • Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego uświadamiają nam prawdę, że najważniejszym Betlejem, w którym Syn Boży pragnie zamieszkać, jest nade wszystko ludzkie serce. Stąd tak ważna jest nasza odpowiedź na pytanie, skierowane w dzisiejszej Ewangelii do Jana Chrzciciela: Co mamy czynić,  by w codziennym życiu iść drogę prawdy, sprawiedliwości i miłosierdzia?