• Ostatnia niedziela Adwentu wprowadza nas w tajemnicę przyjścia Syna Bożego na ziemię. Maryja odwiedzając św. Elżbietę uczy nas otwarcia na pełnienie Bożej woli, byśmy nie zmarnowali czasu swego nawiedzenia.
  • Ostatnie w tym roku Roraty będą odprawione w kaplicy klasztornej jutro o godz. 630.
  • W poniedziałek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Możliwość Spowiedzi będzie w tym dniu do godz. 1600, z przerwą od godz. 12 do 13. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-20), wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, której będzie przewodniczył Rektor naszego Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • We wtorek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.
  • W środę (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Swoją postawą uczy nas odważnej wiary oraz wiernego przyznawania się do Chrystusa nawet wobec nieprzyjaciół. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.
  • W czwartek (27.XII.) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wdzięczną pamięcią i modlitwą otoczmy Ks. Biskupa Jana Szkodonia oraz Ks. Prałata Jana Nowaka w dniu ich imienin. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (28.XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć dla Jezusa. Modląc się o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach, chcemy też przepraszać Pana Boga za odrzucony i lekceważony dar ludzkiego życia. Zapraszamy na Mszę świętą do Bazyliki o godz. 1520, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Szkodoń. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700.
  • Wszystkim przybywającym tu Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych darów. Niech nadchodzące święta umocnią w naszych sercach żywą wiarę, byśmy w gronie rodzinnym i wśród bliskich byli prawdziwie solą ziemi.