• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ich opiece polecamy wszystkie rodziny, by nigdy nie zabrakło w nich miłości, uczciwości oraz wierności Bożym przykazaniom.
  • W poniedziałek (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Rektor naszego Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nieszpory i nabożeństwo przebłagalne w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Tam będzie również Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 21 do 24. Na jej zakończenie o północy Msza święta noworoczna.
  • We wtorek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Mszy św. o godz. 7 rano, transmitowanej przez TVP, będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Dzień ten przeżywany jest od 46 lat jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.
  • W środę (2.I.) św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • W czwartek (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (4.I.) Msza święta transmitowana z Bazyliki dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (5.I.) wspomnienie  bł.  Marii  Marceliny  Darowskiej, zakonnicy. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II,  który  rozpocznie się  Mszą świętą w Bazylice o godz. 2000, a następnie modlitewne czuwanie z Błogosławionym Papieżem Miłosierdzia.
  • Zachęcamy do chętnego włączania się w rytm nieustannej modlitwy, która trwa dzień i noc w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech radosne przyjście na świat Syna Bożego, który zechciał zamieszkać w rodzinie, zachęca nas do wdzięczności wobec Pana Jezusa, obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie życzymy, by Jego miłość była dla przybywających tu Pielgrzymów źródłem radości, nadziei oraz prawdziwego pokoju serca.