• Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych, we wspólnotę Kościoła świętego, który jest naszym Domem. Dzięki Bożej pomocy chcemy dorastać do tego, aby być „solą ziemi” i światłem dla współczesnego świata. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  • W czwartek (17.I.) wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu przypada XV Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (18.I.) Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium będzie odprawiona w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Uroczystej Eucharystii - również dla wszystkich członków Stowarzyszenia „Faustinum” - będzie przewodniczył Rektor naszego Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając.
  • W sobotę (19.I.) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Wraz z nim w III sobotę miesiąca naszą modlitewną pamięcią będziemy wspierać tych, którzy podejmują posługę misyjną w różnych częściach świata, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Bona Fide zaprasza również na charytatywny koncert kolęd i pastorałek w sobotę 19 stycznia na godz. 1600 do auli Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia. Zagra zespół Nazaret, a gościnnie zaśpiewa także Magda Anioł. Szczegóły koncertu umieszczone są na plakatach.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata.
  • Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.