• W przeżywanym Roku Wiary wraz ze św. Błażejem i Oskarem, których dziś wspominamy, stawiamy sobie zasadnicze pytanie: Czy Jezus z Nazaretu jest mile widziany w naszej Ojczyźnie?! Czy stać nas na to, by w Jego słowach oraz sakramentach świętych rozpoznać nie tylko proroka, ale obiecanego Zbawiciela świata? Trzeba nam mocnej i żywej wiary, aby Jezus się od nas nie oddalił, jak od mieszkańców rodzinnego Nazaretu.
  • We wtorek (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  • W środę (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • W czwartek (7. II.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (8.II.) Msza święta transmitowana z kaplicy klasztornej dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 18. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej (słowackiej) w dolnej części Bazyliki – ofiarowanie dzieci Ojcu Miłosiernemu oraz możliwość rozmowy z osobami wspierającymi.
  • W sobotę (9.II.) wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika oraz św. Józefiny Baghity, dziewicy. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy wszystkich obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15 oraz Mszę świętą w intencji obrony każdego poczętego dziecka, podczas której będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Trwa jeszcze nabór chętnych do chóru sanktuaryjnego Musica ex anima, który pragnie się włączyć w coraz pełniejsze przeżywanie uroczystości oraz świąt w tutejszym Sanktuarium. Chętnych do wszystkich głosów zachęcamy do skontaktowania się w tej sprawie z Panem Organistą – dr Krzysztofem Michałkiem. Szczegółowe informacje są także na afiszach oraz na stronie internetowej.
  • Mając w pamięci słowa Pawłowego Hymnu o Miłości, która jest cierpliwa, łaskawa i nie szuka poklasku, uwielbiajmy Boga, który jest źródłem i dawcą prawdziwej miłości, polecając Jego Miłosierdziu wszystkie sprawy Kościoła, świata oraz naszych rodzin podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.