• Rozpoczynając Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu chcemy Bogu polecać wszystkie rodziny, które cierpią z powodu różnych uzależnień swoich bliskich. Dziś rozpoczyna się również okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  • W poniedziałek (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1100. Pamiętajmy o osobach dotkniętych cierpieniem oraz o tych wszystkich, którzy w duchu miłosierdzia spieszą im na co dzień z samarytańską pomocą.
  • Z okazji Dnia Chorego w dniach od 7 do 11 lutego łaskę odpustu zupełnego mogą uzyskać uczestnicy głównych uroczystości, chorzy, a także osoby, które „niczym Dobry Samarytanin” z miłością towarzyszą chorym w domach lub szpitalach, dlatego z naszej Bazyliki będzie również transmisja Mszy św. przez telewizję internetową na stronie milosierdzie.pl.
  • W środę (13. II.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Dodatkowe Msze święte w Bazylice o godz.: 11, 12 i 1330,  zaś  w  kaplicy  klasztornej o godz. 19.
  • Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W czwartek (14. II.) przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Apostołów Słowian, którzy są również współpatronami Europy. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (15. II.) Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, bezpośrednio po niej Msza święta w Bazylice, a następnie Droga Krzyżowa o godz. 1600. W tym dniu przypada dzień imienin Siostry Faustyny Kowalskiej oraz liturgiczne wspomnienie jej spowiednika – bł. Ks. Michała Sopoćki. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium będzie odprawiona w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16.II.) z racji trzeciej soboty miesiąca naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich misjonarzy.
  • Od przyszłej niedzieli przez okres Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Godzinie Miłosierdzia, a bezpośrednio po nich Msza święta. Niech Jezus Miłosierny prowadzi nas w kolejne dni nowego tygodnia.