• Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia! – wiele razy te słowa będziemy słyszeć w okresie Wielkiego Postu. Od każdego z nas zależy, czy ten szczególny okres stanie się dla nas upragnionym czasem pogłębienia naszej szczerej przyjaźni z Bogiem i uporządkowania relacji z bliźnimi.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.
  • W środę (20. II.) wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto z Fatimy.
  • W czwartek (21. II.) wspomnienie św. Piotra Damiana, bpa i dra Kościoła. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła, a w naszym Sanktuarium w sposób szczególny dziękujemy Bogu za objawienie Siostrze Faustynie Obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie, które dokonało się 82 lata temu w Płocku - 22 lutego 1931 roku. Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, bezpośrednio po niej Msza święta w Bazylice, a następnie Droga Krzyżowa o godz. 1600. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700, a od godz. 1900 adoracja dziękczynna za dar Obrazu Jezusa Miłosiernego.
  • W sobotę (23. II.) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika oraz bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana, patrona harcerzy.
  • Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu powstają kolejne inwestycje. Najpoważniejszym obecnie wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego już teraz prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata. Niech kolejne dni Wielkiego Postu zaowocują prawdziwym pokojem serca.