·        Ostatnie dni pontyfikatu Ojca świętego Benedykta XVI są dla całego Kościoła wezwaniem do dziękczynienia za prawie 8 lat przewodzenia Łodzi Piotrowej i zaproszeniem do ufnej modlitwy, by Duch Święty towarzyszył wszystkim kardynałom podczas zbliżającego się konklawe. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy dzielą się skarbem wiary w mieszkańcami wielu krajów świata.

·        Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

·        W czwartek (28.II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

·        W piątek (1. III.) Godzina Miłosierdzia o godz. 15, bezpośrednio po niej Msza święta, zaś Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 1600. Msza święta transmitowana  z  Bazyliki dla chorych  przez  TV  Kraków,  o godz.  1700. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900.

·        W sobotę (2. III.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 2000. Na modlitewne czuwanie z Błogosławionym Papieżem Miłosierdzia zapraszamy od godz. 2100.

·        Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.

·        Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego,Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

·        Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.

·        Niech trwający Rok Wiary pobudzi nasze serca do wdzięczności za podjęte dla nas dzieło Odkupienia i pomoże na co dzień żyć mądrością Ewangelii.