• Słysząc dziś stanowcze wezwanie do nawrócenia stawiamy sobie pytanie: Jakie są owoce mojej wiary? Czy Pan Bóg jest w moim życiu na 1 miejscu?
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W poniedziałek (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Kan. Kazimierz Tulik, pełniący posługę miłosierdzia w tutejszym Sanktuarium, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (7. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (8. III.) Godzina Miłosierdzia o godz. 15, bezpośrednio po niej Msza święta, zaś Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 1600. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków,o godz.  17. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 18. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W dniach od 8 do 20 marca Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu będziemy przeżywać w dolnej części Bazyliki – w kaplicy św. Faustyny, gdzie na ten czas zostanie umieszczony wyjątkowy ołtarz, zwany „Gwiazdą Kazachstanu”, przy którym już od października trwa modlitwa w intencji pokoju. Rozpoczęcie tej modlitwy w Łagiewnikach będzie podczas Mszy św. w Bazylice w najbliższy piątek o godz. 1520, pod przewodnictwem Rektora Sanktuarium – Ks. Biskupa Jana Zająca. Szczegóły dotyczące tej Adoracji umieszczone są w Internecie i na plakatach.
  • W sobotę (9. III.) z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15 oraz Mszę świętą w intencji obrony każdego poczętego dziecka, podczas której będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji.
  • Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • We wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Panu Bogu nasze rodziny, parafie, prosząc także o światło Ducha Świętego dla wszystkich kardynałów na czas zbliżającego się konklawe.

Kończy się czas naboru do naszego sanktuaryjnego chóru MUSICA EX ANIMA. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt do 10 marca poprzez adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z dyrygentem chóru panem Krzysztofem Michałkiem. Szczegóły na stronie internetowej.