• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Radość marnotrawnego syna może stać się radością każdego, kto przed Bogiem staje w duchu i Prawdzie, by od Niego doświadczyć ojcowskiego przebaczenia i miłosierdzia. 
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W dniach od 13 do 15 marca w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy przeżywać Rekolekcje wielkopostne pt. Czy Bóg kocha wszystkich ludzi? Poprowadzi je ks. Jacek Stryczek, wieloletni duszpasterz akademicki i prezes stowarzyszenia „Wiosna”, pomysłodawca Szlachetnej paczki. Codzienne spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się o godz. 1730. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  • W czwartek (14. III.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy Sióstr o godz. 1700.
  • W piątek (15. III.) Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, bezpośrednio po niej Msza święta w Bazylice, a następnie Droga Krzyżowa o godz. 1600. Msza św. dla chorych transmitowana  przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16.III.) z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także Miłosiernego Boga o dar nowych powołań.
  • W dniach od 16 do 18 marca będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo oraz Triduum przed uroczystością św. Józefa w kaplicy Sióstr podczas Mszy świętej z kazaniem o godz. 17, zaś w niedzielę o godz. 19.
  • O minionego piątku do 20 marca jest umieszczony w naszej Bazylice pod Aktem Zawierzenia wyjątkowy ołtarz, zwany „Gwiazdą Kazachstanu”, przy którym już od października trwa modlitwa w intencji pokoju. Niech ta intencja będzie nam bliska przez kolejne dni Wielkiego Postu, by Boży pokój mógł zagościć we współczesnym świecie, w rodzinach, a nade wszystko w sercu każdego z nas.
  • Metropolita Krakowski zachęca do przekazania na rzecz Caritas 1 procenta podatku podczas rozliczeń rocznych, by pomóc te placówki utrzymać. Niech to będzie wyraz naszej wiary, o której św. Jakub Apostoł napisał, że bez uczynków jest martwa.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Sióstr, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła oraz ciekawe wystawy, ukazujące historię tego Sanktuarium oraz misję Apostołki Bożego Miłosierdzia. Jest także dostępna wieża widokowa, a w kaplicy Wieczystej Adoracji, czeka na nas Jezus Eucharystyczny.