• „Podążanie za Jezusem w Wielkim Tygodniu oznacza pozbycie się ograniczeń samego siebie i wejście coraz bardziej w logikę Boga, która nie jest przede wszystkim logiką bólu i śmierci, ale logiką Bożego Miłosierdzia” – przypomniał nam w środę Ojciec Święty Franciszek. W tym duchu odkrywamy w Chrystusie Zmartwychwstałym źródło naszej prawdziwej radości i nadziei. Kolejne Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę, a w kaplicy klasztornej o godz. 900 i 1900. Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, zaś uroczyste Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, o godz. 1700.
  • Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem czwarty dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie, która nie tylko przygotowuje nas do Święta Miłosierdzia, ale jest wielką szansą uproszenia łask dla Kościoła i całego świata.
  • W środę (3.IV.) odbędzie się V Pielgrzymka Przedszkolaków do naszego Sanktuarium. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do Bazyliki także na godz. 1500 na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Antoniego Długosza, z udziałem zespołu „Promyczki Dobra”. Szczegóły pielgrzymki są podane na plakatach.
  • W czwartek (4.IV.) Msza Święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5.IV.) Msza święta transmitowana z Bazyliki dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca  Msza święta  ku czci  NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • Tradycyjne nocne czuwanie pielgrzymów przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Bazylice od Wieczoru Jana Pawła II o godz. 2100 i będzie trwało do 600 rano,  z uroczystą Mszą świętą o północy.
  • Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w następującym porządku: w Bazylice o godz.: 600, 800 oraz 1800; przy ołtarzu polowym (obok Bazyliki) o godz.: 1000, 1200, 1630; zaś w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Godzina Miłosierdzia prowadzona z Bazyliki o godz. 1500. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.
  • Na Niedzielę Miłosierdzia przybywają do krakowskich Łagiewnik liczni pielgrzymi z Polski i całego świata, dlatego mieszkańców Krakowa oraz najbliższych sąsiadów, przepraszamy za utrudnienia i serdecznie prosimy o wyrozumiałość oraz chrześcijańską postawę miłosierdzia.
  • Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym napełnia Wasze serca darem Bożego pokoju, braterskiej miłości oraz chrześcijańskiej nadziei!