• Przeżywamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. We wczorajszym orędziu Ojciec święty Franciszek przekazując Dobrą Nowinę mówił do nas: Jezus zmartwychwstał, jest nadzieja dla Ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła!Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie!”
  • Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II prosząc Boga, by ta katolicka uczelnia kształtowała umysły oraz serca kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za losy rodzin, Ojczyzny i Kościoła.
  • W środę (3.IV.) od godziny 11 do 13 po raz szósty swoją pielgrzymkę będą przeżywały przedszkolaki z krakowskich i okolicznych przedszkoli. Jest to kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, w którym szczególnie modlimy się za dzieci. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, a później na Mszę świętą szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi. Mszy świętej w intencji najmłodszych będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy, a oprawę liturgiczną poprowadzi zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Bezpośrednio po Mszy św. w auli Jana Pawła II odbędzie się premiera nowej serii hiszpańskich filmów dla dzieci „Domek na skale”.
  • W czwartek (4.IV.) Msza Święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5.IV.) Msza święta transmitowana z Bazyliki dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca  Msza święta  ku czci  NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Ze względu na trwającą oktawę Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Tradycyjne nocne czuwanie pielgrzymów przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w sobotę w Bazylice od Wieczoru Jana Pawła II o godz. 2100 i będzie trwało do 600 rano,  z uroczystą Mszą świętą o północy.
  • Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w następującym porządku: w Bazylice o godz.: 600, 800 oraz 1800; przy ołtarzu polowym (obok Bazyliki) o godz.: 1000, 1200, 1630; zaś w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Godzina Miłosierdzia prowadzona z Bazyliki o godz. 1500. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  • Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla wszystkich przybywających tu Pielgrzymów źródłem Bożej radości i chrześcijańskiej nadziei, która pomaga nam z ufnością podejmować trudy codzienności!