• W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny, któremu towarzyszą słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”. W dojrzewaniu naszej wiary tak ważne jest spotkanie ze Słowem Bożym, które winno być codziennym pokarmem.
  • W poniedziałek (15.IV.) rozpocznie się w naszym Sanktuarium spotkanie kapelanów lotnisk całej Europy. Mszy świętej w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej Bazylice o godz. 1600 będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce – abp Celestino Migliore.
  • We wtorek (16.IV.) w auli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z Prefektem Kongregacji ds. Duchowieństwa – Ks. Kard. Mauro Piacenza z Watykanu. Wezmą w nim udział przedstawiciele duchowieństwa z całej Polski.
  • W czwartek (18.IV.) przypada 20 rocznica beatyfikacji Siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez jej wstawiennictwo w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (19.IV.) transmisja Mszy świętej dla chorych przez  TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (20.IV.) z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także Miłosiernego Boga o dar nowych powołań.

  • W minioną niedzielę przeżyliśmy Święto Bożego Miłosierdzia połączone z dziękczynieniem za dar Papieża Franciszka oraz posługę Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które w tym roku przeżywają 150 rocznicę swego powstania. Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym, klerykom oraz wszystkim służbom zaangażowanym w dobre przygotowanie oraz godny przebieg tych uroczystości. Pielgrzymom z Polski i świata dziękujemy za tak liczną obecność, a wszystkim mieszkańcom Łagiewnik za wyrozumiałość i życzliwość.
  • Dziękujemy też wytrwałym czcicielom Eucharystii, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  • Niech trwający Tydzień Biblijny tak ożywi oraz umocni naszą wiarę, aby jej owocem były nie tylko słowa i modlitwa, ale i konkretne czyny miłosierdzia.