• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (20.V.) święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o 11 i 12, zaś w kaplicy klasztornej o godz. 19.
  • We wtorek (21.V.) wspomnienie św. Jana Nepomucena.
  • W czwartek (23.V.) po raz pierwszy będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wypraszajmy w tym dniu potrzebne łaski dla wszystkich duszpasterzy, by byli wiernymi sługami Kościoła i szafarzami Bożych tajemnic. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (24.V.) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Transmisja Mszy św. dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (25.V.) o godz. 730 rano wyruszy od Bazyliki Bożego Miłosierdzia VI Piesza Pielgrzymka do Kalwarii. Szczegóły umieszczone są na plakatach. W tym dniu Ks. Kard. Stanisław Dziwisz w Katedrze Wawelskiej o godz. 900 udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego, dlatego otoczmy ich serdeczną modlitwą, prosząc również o dar nowych powołań. W najbliższą sobotę przybędzie także do naszego Sanktuarium już po raz czwarty Pielgrzymka obrządku grekokatolickiego ze Słowacji, dlatego Msze święte w języku polskim od rana do godz.15 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki - w kaplicy św. Faustyny.

Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a w kaplicy Wieczystej Adoracji dzień i noc czeka na nas obecny w monstrancji Jezus Miłosierny.