• Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 1700; następnie przejdziemy w procesji w stronę naszej Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W piątek (31.V.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Transmisja Mszy św. dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (1.VI.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 19. Serdeczną modlitwą otoczmy w tym dniu również wszystkie dzieci z okazji ich święta.
  • W najbliższą niedzielę (2.VI.) w ramach Roku Wiary będziemy przeżywać wraz z całym Kościołem Adorację Najświętszego Sakramentu w duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wspólna modlitwa całego świata będzie trwać od godz. 17 do 18. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszej Bazyliki Bożego Miłosierdzia, która jest jedną ze świątyń w naszej diecezji obdarzonych szczególnymi łaskami tego roku, gdzie można uzyskać odpust zupełny. Adoracja pomoże nam rozpoznać ten czas łaski i miłosierdzia, który przeżywamy pomiędzy obrzędem „przekazania Symbolu wiary”, i obrzędem „oddania Symbolu wiary” na zakończenie Roku Wiary.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech w owocnym przeżywaniu dzisiejszej Uroczystości towarzyszą nam słowa Benedykta XVI, który przed 7 laty powiedział w tym Sanktuarium, że „nie ma innej głębszej wiary, innej, żywszej nadziei, innej gorętszej miłości od tej, jaką żywi człowiek, który w nieszczęściu zawierza siebie pewnym dłoniom Boga.”