• W święto Narodzenia NMP łączymy się dziś duchowo z wszystkimi rodzinami, które przeżywają kolejną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W Roku Wiary prosimy o łaskę żywej i głębokiej wiary dla każdej wspólnoty rodzinnej, która powinna być „domowym Kościołem”.
  • Wyrażamy wdzięczność dla Ks. Kanonika Krzysztofa Wieczorka za 5-letnią posługę w naszym Sanktuarium. Zgodnie z decyzją Ks. Kardynała obejmuje on od jutra funkcję dyrektora Ośrodka „Caritas” w Zatorze, dlatego życzymy mu opieki Jezusa Miłosiernego w dalszej posłudze miłosierdzia.
  • W poniedziałek (9.IX) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
  • W środę (11. IX.) odbędzie się Pielgrzymka kapelanów Straży Pożarnych z całej Polski. Uroczysta Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem Rektora Sanktuarium - Ks. Biskupa Jana Zająca o godz. 1200.
  • W czwartek (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13.IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700, połączona z dziękczynieniem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi za kanonizację abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Z racji drugiego piątku miesiąca  Msza święta  dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (14.IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Uroczysta Msza święta w Bazylice o godz. 1200. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów.
  • Dziękujemy tym Pielgrzymom, którzy duchowo oraz materialnie wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Otaczamy ich wdzięczną modlitwą, zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia. Niech Jezus Miłosierny będzie dla wszystkich dobroczyńców źródłem łaski oraz pokoju serca na każdy dzień.