• Tegoroczny Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: Jan Paweł II – Papież  dialogu wzywa nas do owocnego dialogu z Bogiem na modlitwie, a zarazem szacunku i miłości w dialogu z bliźnimi. W duchu odpowiedzialności za kolejne pokolenia wspierajmy też materialnie i duchowo Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (14.X.) wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
  • We wtorek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W środę (16. X.) przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem 35 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie. Cieszymy się decyzją o rychłej kanonizacji i chcemy prosić Boga o trwałe owoce pontyfikatu Jana Pawła II.
  • W czwartek (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (18.X.) święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy oraz służby zdrowia. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (19. X.) wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej. XX. Rogacjoniści zapraszają na Lectio Divina w Domu Formacyjnym przy ul. Siostry Faustyny 13, które rozpocznie się od godz. 10. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy w modlitwie o posłudze wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Trwa pierwszy w tym sezonie nabór do naszego sanktuaryjnego chóru musica ex anima. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt poprzez adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z dyrygentem chóru panem Krzysztofem Michałkiem. Szczegóły na stronie internetowej.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.