• Podczas wizyty ad limina Apostolorum w minionym tygodniu Ojciec święty Franciszek mówił do naszych Pasterzy: „Drodzy Bracia, zanieście moje pozdrowienie waszym kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, wiernym świeckim i wszystkim Polakom. Zapewniam Was o mojej modlitwie za Was i za tych, których Pan powierzył Waszej trosce. Módlcie się także za mnie. Niech Bóg błogosławi Wam i Kościołowi w Polsce!”
  • W poniedziałek (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

  • We wtorek (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1100. Pamiętajmy o osobach dotkniętych cierpieniem oraz o tych wszystkich, którzy w duchu miłosierdzia spieszą im na co dzień z samarytańską pomocą. Z myślą o tych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, będzie również transmisja Mszy św. przez telewizję internetową na stronie milosierdzie.pl.
  • W czwartek (13. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14.II.) przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Apostołów Słowian, którzy są również współpatronami Europy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 - jak w każdy piątek - w intencji ofiarodawców i dobroczyńców oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Szczegóły na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (15.II.) przypada dzień imienin s. Faustyny Kowalskiej oraz liturgiczne wspomnienie jej spowiednika – bł. Ks. Michała Sopoćki. Rozważanie Pisma świętego Lectio Divina w Domu XX. Rogacjonistów przy ul. Siostry Faustyny 13 od godz. 1000. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy także o sprawach misyjnych Kościoła.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech osobiste spotkanie z Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji napełni nasze serca ufnością, pokojem i potrzebnymi łaskami na kolejne dni.