• Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego hasłem przewodnim są słowa: Kochająca matka zawsze trzeźwa. Dziś rozpoczyna się również okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  • W poniedziałek (3. III.) o godz. 1700 odbędzie się w auli Jana Pawła II obok Bazyliki prezentacja dwóch bardzo ciekawych książek: U boku Świętego oraz Wielka ilustrowana księga cudów Jana Pawła II. O jego świętości opowiedzą: Ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz wieloletni rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls. Serdecznie zapraszamy!
  • We wtorek (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Kan. Kazimierz Tulik, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W środę (5. III.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę,  zaś  w  kaplicy  klasztornej o godz.: 630, 1700 i 1900. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dary te ofiarujmy szczególnie w intencji pokoju w Republice Środkowej Afryki.
  • W czwartek (6. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Msza święta oraz modlitwa w intencji powołań w kaplicy XX. Rogacjonistów przy ul. Siostry Faustyny 13 od godz. 1900.
  • W piątek (7. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. O godz. 1600 Droga krzyżowa, a następnie o godz. 1700 Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV Kraków. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w intencji obrony każdego poczętego dziecka, podczas której będzie także możliwość podjęcia Duchowej adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej w intencji trudnych małżeństw oraz spotkanie wspólnoty Sychar. Od godz. 2100 odbędzie się w dolnej Bazylice Bożego Miłosierdzia całonocne czuwanie rodzin i osób zmagających się o trzeźwość i wyzwolenie z różnych nałogów.
  • Od przyszłej niedzieli przez okres Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Godzinie Miłosierdzia, a bezpośrednio po nich Msza święta. Niech Jezus Miłosierny pomoże nam owocnie przeżyć ten święty czas.