• Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia! – wiele razy te słowa będziemy słyszeć w okresie Wielkiego Postu. Od każdego z nas zależy, czy ten szczególny okres stanie się dla nas upragnionym czasem pogłębienia naszej szczerej przyjaźni z Bogiem i uporządkowania relacji z bliźnimi. Dziś przypada wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.
  • W czwartek (13. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 - jak w każdy piątek - w intencji ofiarodawców i dobroczyńców oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Szczegóły na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (15. III.) z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także Miłosiernego Boga o dar nowych powołań.
  • W dniach od 16 do 18 marca będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo oraz Triduum przed uroczystością św. Józefa w kaplicy Sióstr podczas Mszy świętej z kazaniem o godz. 17, zaś w niedzielę o godz. 19.
  • Chętni, którzy chcieliby włączyć się do Służby Porządkowej Sanktuarium jako wolontariusze, proszeni są zgłoszenie swojej gotowości w zakrystii. Jest to jeden z konkretnych sposobów pełnienia miłosierdzia względem bliźnich.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech udział w nabożeństwach pasyjnych napełni nasze serca ufnością i pomoże nam owocnie przeżyć kolejne dni Wielkiego Postu.