• Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (Niedziela Ad Gentes). Uwiadamiamy sobie, że jak uczniowie Chrystusa jesteśmy wezwani do dzielenia się skarbem wiary z tymi, którzy jej jeszcze nie poznali.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W dniach od 16 do 18 marca będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo oraz Triduum przed uroczystością św. Józefa w kaplicy Sióstr podczas Mszy świętej z kazaniem o godz. 17, zaś w niedzielę o godz. 19.
  • W poniedziałek (17. III.) o godz. 1730 odbędzie się w auli Jana Pawła II prezentacja najnowszej książki Białego Kruka pt. „Franciszek. Prawdziwa historia życia”. Szczegóły spotkania na plakatach a zaproszenia dla chętnych w Punkcie Informacyjnym.
  • W środę (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru. W tym dniu przypada 1 rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka oraz 16 rocznica święceń biskupich naszego Metropolity - Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Wdzięczną modlitwą otoczmy także Ks. Kan. Bogdana Zbroję z okazji jego imienin. Msza święta odpustowa ku czci św. Józefa w kaplicy klasztornej o godz. 17. W auli Seminarium przy ul. Podzamcze 8 kolejny Areopag wiary o godz. 19.
  • W czwartek (20. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (22. III.) Mszą świętą w Bazylice o godz. 1000 rozpocznie się rejonowe spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.
  • Chętni, którzy chcieliby włączyć się do Służby Porządkowej Sanktuarium jako wolontariusze, proszeni są zgłoszenie swojej gotowości w zakrystii. Jest to jeden z konkretnych sposobów pełnienia miłosierdzia względem bliźnich.
  • Niech tajemnica Taboru będzie dla nas szansą poznania prawdziwego oblicza Jezusa oraz zachętą do wielkopostnej przemiany naszych serc.