• Owocne przeżycie Wielkiego Postu domaga się stanięcia przed Panem Bogiem w Duchu i prawdzie. Dlatego Psalmista zachęca nas dzisiaj: Kiedy Bóg mówi, nie gardź Jego słowem.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • We wtorek (25. III.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dobie zagrożenia ludzkiego życia ta wielka tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w kaplicy klasztornej o godz. 2000 odbędzie się podczas koncertu wokalno-muzycznego nabożeństwo przebłagalne pt. „Miłość ponad wszystko”, oparte na tekstach św. Siostry Faustyny. Wezmą w nim udział połączone chóry Sióstr ZMBM, dominikanów, franciszkanów, „Voce Angeli” oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Szczegóły koncertu umieszczone są w Internecie i na plakatach. Przypominamy, że w kolejne drugie soboty miesiąca jest możliwość podjęcia w Bazylice Duchowej adopcji, a w każdą środę o godz. 1800 jest odprawiana Msza św. w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.
  • W czwartek (27. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (28. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. W tym dniu przypada jubileusz 650-lecia konsekracji katedry wawelskiej. Dziękczynna Msza święta z tej okazji pod przewodnictwem legata papieskiego w Katedrze na Wawelu o godz. 1630.
  • W przyszłą niedzielę (30.III.) odbędzie się w naszej Bazylice ogólnopolska uroczystość przekazania „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” z udziałem Prezydenta RP oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podczas Mszy świętej transmitowanej przez TVP1 o godz. 1000 pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, nastąpi przekazanie lampionów delegatom młodzieży do wszystkich diecezji. Ze względu na rangę uroczystości Msza święta z godz. 1030 rozpocznie się pół godziny wcześniej, natomiast Msze święte terminowe o godz.: 9 i 12 będą odprawione w dolnej części Bazyliki.
  • Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam odkryć wartość tego szczególnego lekarstwa na grzechy, jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.