• Przekazanie do wszystkich diecezji „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia”, którą 16 grudnia 2003 roku zapalił Jan Paweł II w prywatnej kaplicy na Watykanie, przypomina nam o bliskiej już jego kanonizacji i jest zarazem wezwaniem do tego, by ogień Bożej miłości płonął w naszych sercach. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Jezus uzdrawiający niewidomego od urodzenia zapewnia i nas: Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • We wtorek (1. IV.) kolejne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (3. IV.) Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 1700 dokona poświęcenia kopii Obrazu Jezusa Miłosiernego, który będzie nawiedzał parafie Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Msza święta oraz modlitwa w intencji powołań w kaplicy XX. Rogacjonistów przy ul. Siostry Faustyny 13 od godz. 1900.
  • W piątek (4. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (5. IV.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a w kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny, aby nasze serca napełnić darem miłości i pokoju.