• „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja” – śpiewamy w sekwencji wielkanocnej. W Chrystusie Zmartwychwstałym odkrywamy źródło naszej prawdziwej radości i nadziei. Kolejne Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę, a w kaplicy klasztornej o godz. 900 i 1900. Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, zaśuroczyste Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, o godz. 1700.
  • Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem czwarty dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Nowennie, która nie tylko przygotowuje nas do Święta Miłosierdzia, ale jest wielką szansą uproszenia łask dla Kościoła i całego świata.
  • W środę (23.IV.) w szóstym dniu Nowenny szczególnie modlimy się za dzieci, dlatego po raz kolejny przybędzie Pielgrzymka Przedszkolaków do naszego Sanktuarium.
  • W czwartek (24.IV.) wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Jest to także dzień imienin Ks. Kan. Jerzego Leśki, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą. Msza Święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (25.IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Msza święta transmitowana z kaplicy klasztornej dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Nocne czuwanie pielgrzymów przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Bazylice I Nieszporami ze Święta Miłosierdzia w sobotę o godz. 2100 i będzie trwało do 600 rano, z uroczystą Mszą świętą o północy. Czuwanie to oraz wszystkie nabożeństwa z Bazyliki podczas święta będą transmitowane przez internetowe Radio oraz Telewizję Milosierdzie.pl
  • Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w następującym porządku: w Bazylice o godz.: 600, 800 1230 oraz 1800; przy ołtarzu polowym (obok Bazyliki) o godz.: 1000 i 1630; zaś w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Godzina Miłosierdzia prowadzona z Bazyliki o godz. 1500. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.
  • Na Niedzielę Miłosierdzia przybywają do krakowskich Łagiewnik liczni pielgrzymi z Polski i całego świata, dlatego mieszkańców Krakowa oraz najbliższych sąsiadów, przepraszamy za utrudnienia i serdecznie prosimy o wyrozumiałość oraz chrześcijańską postawę miłosierdzia.
  • Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym napełnia Wasze serca darem Bożego pokoju, braterskiej miłości oraz chrześcijańskiej nadziei!