Nieszporami z Niedzieli Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęło się całonocne czuwanie modlitewne. Na samym jego początku ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odpalił świecę od Paschału, a od niego kolejne osiem osób.

Zgromadzonych w świątyni powitał ks. bp Zając, który powiedział: - I oto jesteśmy w tę świętą noc, aby czuwać, gdy Boże Miłosierdzie objawia się wokół. Witam Was wszystkich i pozdrawiał.

Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że tegoroczne święto jest szczególne, gdyż w blasku Bożego Miłosierdzia zostanie ogłoszony świętym Jan Paweł II. - Popatrzmy w prezbiterium. Obok Pana Jezusa Miłosiernego, niejako od Niego wychodzi Jan Paweł II, święty i niejako swoimi rękoma rozdziela miłosierdzie, które wypływa od Pana Jezusa. A z drugiej strony jest św. s. Faustyna, w geście niespotykanym, ale jakże wymownym. Zdaje się mówić: „Idźcie do Niego. Idźmy razem”. I promienie, które wypływają z serca Pana Jezusa i ogarniają św. s. Faustynę i całą ludzkość – mówił.
Hierarcha życzył zebranym, by stali się apostołami Bożego Miłosierdzia, na wzór św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. - Niech ten znak, obraz Jezusa Miłosiernego, świętych apostołów Bożego Miłosierdzia, prowadzi nas w ten święty czas czuwania i niech prowadzi nas do radosnego „Alleluja”, które obwieści nam to, że Jan Paweł II został ogłoszony świętym – życzył bp Zając.

Na czas czuwania Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wypełniło się wiernymi. O północy Mszę św. sprawował będzie o. bp Damian Muskus. Na godz. godz. 2:15 zaplanowano Różaniec z tekstami bł. Jana Pawła II i Jana XXIII, a o godz. 4:15 rozpocznie się Modlitwa o przyjęcie darów Miłosierdzia.

mp