Do godz. 14. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na łagiewnickie wzgórze Miłosierdzia przybyło ponad sto tysięcy pątników. Wśród nich są przedstawiciele z ponad 30 krajów z wszystkich kontynentów. Przybyli do nas m.in. pielgrzymi z Brazylii, Chile, Argentyny, Meksyku, Salwadora, Ekwadora, Zambii, Tajlandii oraz Malezji.
Mówiąc o dzisiejszej frekwencji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaznaczył, że na przedpołudniowej Mszy św. nigdy nie było tak wielu wiernych. Hierarcha szacuje, że przed łagiewnicką bazyliką zgromadziło się ok. 50 tys. pielgrzymów z całej Polski i różnych stron świata. „To jest radość ale i wdzięczność Panu Bogu, że tutaj przybyli i zaczerpnęli z tego źródła, jakim jest miłosierdzie Boże” - mówił rektor łagiewnickiej bazyliki.
Mszę św. o godz. 10 koncelebrowało wraz z ks. bp. Zającem, 130 kapłanów.

Od wczesnych godzin porannych ogromna, niekończąca się kolejka wiernych stoi do uczczenia relikwii św. s. Faustyny, apostołki Bożego Miłosierdzia. Nikt jednak się nie denerwuje, czciciele św. s. Faustyny w oczekiwaniu odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlą się i czytają „Dzienniczek” św. s. Faustyny.

W Biurze Prasowym akredytowało się ponad dwustu dziennikarzy z wielu krajów świata, m.in. z Hiszpanii, Słowacji, Czech, Brazylii, Szwajcarii, Francji i Włoch.

Na stronę internetową www.milosierdzie.pl weszło do tej pory weszło 69 tysięcy osób, m.in.: z Grecji, Chin, Nowej Zelandii, Tunezji, Turcji, Emiratów Arabskich, Cypru, Bułgarii, Irlandii oraz Jordanii, a także Kuwejtu i Papui Nowej Gwinei

mp