• W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży!” oraz wspomnienie św. Floriana, który jest patronem miasta Krakowa.
  • W poniedziałek (5.V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej będziemy gościć p. Floribeth Mory Dìaz z Kostaryki, uzdrowioną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej będzie z nią spotkanie, a już dzisiaj można zapoznać się z publikacjami na ten temat w auli Jana Pawła II obok Bazyliki.
  • We wtorek (6.V.) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (8.V.)uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. W tym dniu Ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń diakonatu alumnom V roku naszego Seminarium. Jest to zarazem dzień imienin naszego Metropolity, dlatego posługę Księdza Kardynała, a także Ks. Kanonika Stanisława Bąka, polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne dla nich łaski. Msza święta w intencji wszystkich próśb do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (9.V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (10.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium już po raz dziesiąty Narodowa Pielgrzymka ze Słowacji, organizowana przez Radio Lumen. Msze święte w języku polskim aż do godz. 1520 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki. Z racji II soboty zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar.
  • W minioną niedzielę przeżyliśmy Święto Bożego Miłosierdzia połączone z kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym, klerykom oraz wszystkim służbom zaangażowanym w dobre przygotowanie oraz godny przebieg tych uroczystości. Pielgrzymom dziękujemy za tak liczną obecność, a wszystkim mieszkańcom Łagiewnik za wyrozumiałość i życzliwość.
  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, a w dolnej Bazylice warto zobaczyć wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny.