Już w sobotę 10 maja 2014 do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie doroczna pielgrzymka katolików ze Słowacji organizowana przez „Radio Lumen”. W tym roku odbywać się będzie ona pod hasłem „Z Matką Bożą Siedmiobolesną pielgrzymujemy do Miłosierdzia w radości i świętości”.

Słowacy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przybędą już po raz dziesiąty. Każdego roku przyjeżdża w pielgrzymce ok. 25 000 pątników z całej Słowacji. 

Pątników powita bp Jan Zając, rektor Sanktuarium, i s. Gracjana Szewc, przełożona klasztoru Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystej Eucharystii o 10:30 przewodniczyć będzie bp Stefan Sečka, ordynariusz diecezji spiskiej, w koncelebrze z wieloma kapłanami, którzy przybędą z pielgrzymami. 

W programie pielgrzymki jest także wspólny różaniec i o godz. 15:00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego, a także koncert pieśni gospel w wykonaniu Simy Martausovej oraz historie dziesięciu pielgrzymek „Radia Lumen”. Pielgrzymkę zakończy pasterskie błogosławieństwo. 

Cała pielgrzymka będzie tradycyjnie transmitowana przez katolickie Radio „Lumen”, dzięki czemu w sposób duchowy będą uczestniczyć w niej także ci, którzy z wielu powodów nie mogą fizycznie przybyć do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

mp

Transmisja również w Radiu miłosierdzie...