• Tegoroczna  procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę połączona jest z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Przez ich wstawiennictwo prosimy o łaskę żywej wiary oraz ład moralny w naszej Ojczyźnie. Jest to także niedziela Dobrego Pasterza, która jest przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby młodym ludziom nie zabrakło odwagi do pójścia za głosem powołania.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (13.V.) wspomnienie NMP z Fatimy.
  • W środę (14.V.) święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium VII Pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski. Msza święta w Bazylice w ich intencji o godz. 1900.
  • W czwartek (15. V.) wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, która rok temu w tym Sanktuarium została wyniesiona do chwały ołtarzy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (16.V.) święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez  TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (17.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium XI Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Caritas. Msza święta po przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca w Bazylice o godz. 1200. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy także o sprawach misyjnych Kościoła.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, makietę organów oraz ciekawą wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.
  • Niech trwający Tydzień Modlitw o Powołania pobudza nasze serca do wdzięczności za wspólnotę Kościoła świętego i otwartości na Bożą wolę.