• W rocznicę urodzin św. Jana Pawła II wybiegamy myślą i sercem w stronę Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Już dziś serdeczną modlitwą oraz ofiarą na tacę chcemy wesprzeć to wydarzenie, które zgromadzi w naszej Archidiecezji młodzież z całego świata. Biskup Damian Muskus zwraca się do nas z apelem: „Gorąco zachęcam do tego, by włączyć się w przygotowania do tego wydarzenia, by mobilizować wspólnoty parafialne do otwierania dla młodych ludzi serc i domów, ofiarowania czasu, zdolności i umiejętności, wspierania modlitwą, dobrym słowem i tworzeniem pozytywnego klimatu.”
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (20.V.) wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.
  • W środę (21.V.) wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.
  • W czwartek (22. V.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. W tym dniu o godz. 1800 odbędzie się promocja audiobooka „Dzienniczka” św. Faustyny w auli Akademii „Ignatianum” przy ul. Kopernika 26. Szczegóły w internecie i na plakatach.
  • W piątek (23.V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Wieczorem o godz. 1830 odbędzie się w auli Jana Pawła II obok Bazyliki prezentacja najnowszej książki Białego Kruka pt. „Dzieje Polski” oraz majowy kiermasz książek. Szczegóły tego spotkania umieszczone są w Internecie, a zaproszenia dla chętnych w Punkcie Informacyjnym.
  • W sobotę (24.V.) przybędzie do naszego Sanktuarium już po raz piąty Pielgrzymka obrządku grekokatolickiego ze Słowacji, dlatego Msze święte w języku polskim od rana do godz. 15 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki - w kaplicy św. Faustyny.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, makietę organów oraz ciekawą wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech w spotkaniu z Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji towarzyszą nam Jego słowa: Ja jestem drogą, prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przez Mnie.