• Modlitwą i pamięcią towarzyszymy Ojcu Świętemu Franciszkowi, który w tych dniach pielgrzymuje śladami Pana Jezusa w Ziemi Świętej. Prośmy z ufnością Miłosiernego Boga o dar pojednania i sprawiedliwego pokoju dla Ojczyzny Zbawiciela i dla całego świata.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (26.V.) wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  • W czwartek (29.V.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (30.V.) wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika oraz św. Zdzisławy z Lemberku. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (31.V.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 730 rano wyruszy od Bazyliki Bożego Miłosierdzia VII Piesza Pielgrzymka do Kalwarii. Szczegóły umieszczone są na plakatach. O godz. 9 Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego, dlatego otoczmy ich serdeczną modlitwą, prosząc również o dar nowych powołań. W sobotę przybędzie także do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Profesorów i Studentów KUL-u. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, makietę organów oraz ciekawą wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech w spotkaniu z Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji towarzyszą nam Jego słowa: Kto Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego.