• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Dziękczynienia narodu polskiego za dar wiary i ponad tysiącletnią kulturę chrześcijańską, która wyrasta z mądrości Ewangelii i przynosi błogosławione owoce prawdy, wolności i wzajemnej miłości. W tym duchu otoczmy serdeczną modlitwą wszystkie dzieci w dniu ich święta.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek, niedziele i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (3.VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu wspominamy 9 rocznicę ogłoszenia Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza - metropolitą krakowskim.
  • W środę (4.VI.) przypada 26 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Jana Szkodonia oraz Ks. Kard. Kazimierza Nycza, dlatego otoczmy ich wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (5.VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6.VI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700 będzie połączona z dziękczynieniem za beatyfikację Zofii Czeskiej. Eucharystii tej będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium -  Ks. Biskup Jan Zając. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (7.VI.) Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie ze świętym Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900. Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w kaplicy klasztornej od godz. 2100 zakończone Mszą świętą o północy.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, makietę organów oraz ciekawą wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by Jezus napełnił nasze serca miłością, nadzieją i pokojem.