...to pierwszy portal społecznościowy w Polsce dla katolików. - Dedykujemy ten portal papieżowi – św. Janowi Pawłowi II z myślą o zaangażowaniu w dzieło szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia – wyjaśniają twórcy portalu.

Jak wyjaśnia Krzysztof Krupa, jeden z twórców, portal powstał z myślą, aby użytkownicy w przyjaznym środowisku społecznym zawierali nowe znajomości, przyjaźnie, poznawali nowych ciekawych ludzi, wymieniali się doświadczeniami, informacjami, pomagali sobie w życiu codziennym, wspierali się i organizowali, inicjowali i podejmowali pożyteczne przedsięwzięcia, otrzymywali porady. -Uczestniczyli aktywnie w życiu bliskiej sobie religijnie, ideowo i kulturowo społeczności, w tym w życiu parafii, grup społecznych i religijnych, wydarzeniach i dyskusjach – wyjaśnia Krupa.

Organizatorzy portalu mówią, że dziś w Polsce często zapomina się o nauczaniu św. Jana Pawła II i to zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym, politycznym, a także informacyjnym oraz tworzeniu prawa. - W postaci portalu chcemy dać narzędzie wszystkim tym, dla których wartości chrześcijańskie nie są obojętne do czynnego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, religijnym i patriotycznym. Chcemy dać im poczucie, że ludzi o podobnych poglądach i kierujących się tymi samymi zasadami jest wielu, że nie są sami, że mogą się skutecznie organizować, bronić swoich praw i je realizować czy też znajdować pozytywne rozwiązania trudnych problemów, które stwarza im współczesny świat. Chcemy dać naszym użytkownikom również możliwość spokojnej, merytorycznej dyskusji, wymiany poglądów na nurtujące ich tematy – podkreślają i dodają, że dziś ważną rolę e kształtowaniu postaw odgrywa internet i głównym ich celem jest szerzenie tą drogą wartości chrześcijańskich i promowanie nauczania Kościoła.

Inicjatywie pobłogosławił już ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. kard. Kazimierz Nycz, ks. abp Józef Kupny, ks. bp Wiesław Mering, ks. bp Stefan Regmunt.

mp