• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (9.VI.) święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowe Msze święte w Bazylice o godz. 1100 i 1200, zaś w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • We wtorek (10.VI.) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
  • W środę (11.VI.) wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  • W czwartek (12.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, ks.  Piotra Dańkowskiego oraz Towarzyszy, męczenników II wojny światowej. Przez ich wstawiennictwo wypraszajmy potrzebne łaski dla wszystkich kapłanów, by byli wiernymi sługami Kościoła i szafarzami Bożych tajemnic. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13.VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700 będzie odprawiana przez tegorocznych Neoprezbiterów. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (14.VI.) wspomnienie  bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością  podjęcia  Duchowej  Adopcji. O godz. 1700 Msza św. w kaplicy klasztornej i spotkanie wspólnoty Sychar. Nocne czuwanie Grup św. Ojca Pio rozpocznie się w Bazylice o godz. 21.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, makietę organów oraz ciekawą wystawę 100 obrazów Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej Ojczyzny. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a w kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas dzień i noc Jezus Eucharystyczny, by napełnić nasze serca miłością i pokojem.