• Wspominając świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More’a, przyjmujemy z wdzięcznością zapewnienie Pana Jezusa, który mówi dziś do nas: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.”
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (24.VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin Rektora naszego Sanktuarium – Ks. Bpa Jana Zająca. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji do Bazyliki na godz. 1520, i polecamy go szczególnej pamięci w modlitwie, by mógł nadal owocnie służyć temu Sanktuarium oraz Pielgrzymom z całego świata.
  • W czwartek (26.VI.) wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (27.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700.  Suma odpustowa ku czci NSPJ w kościele parafialnym o godz. 1800. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość ta przeżywana jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  • W sobotę (28.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz św. Ireneusza, bpa i męczennika.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Niech Boże błogosławieństwo napełnia nasze serca darem miłości i pokoju.