• Rozpoczynający się miesiąc sierpień jest dla nas szczególnym czasem troski oraz modlitwy o mądrość, odpowiedzialność i trzeźwość naszego narodu.
  • W poniedziałek (4.VIII.) przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, proboszcza z Ars. Wraz z nim polecajmy Bogu wszystkich kapłanów prosząc także o dar nowych powołań.
  • We wtorek (5.VIII.) przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Apostolatu Ratunku Konającym rozpocznie się w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.
  • W czwartek (7.VIII.) wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji drugiego piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (9. VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością  podjęcia  Duchowej  Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca, by w osobistym spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym wypraszać dar trzeźwości a także potrzebne łaski dla rodzin, Ojczyzny i całego świata.